Країна на коліна не встала - Героям вічна слава!
20 лютого, в Україні вшановують памʼять Героїв Небесної Сотні.
Небесна Сотня – 107 загиблих учасників Революції Гідності, а також активісти Майдану, які загинули навесні 2014 року з початком російської агресії на сході України.
Цьогоріч пам’ять про подвиг Небесної Сотні вшановується під гаслом "Вдячні за свободу!". У нашому ліцеї, учні 7 А класу та класний керівник Зламанюк М.В., провели виховну годину «КРАЇНА НА КОЛІНА НЕ ВСТАЛА- ГЕРОЯМ ВІЧНА СЛАВА!». Також задували про повномаштабне вторгнення, яке сталося 2 роки тому. Хвилиною мовчання згадали усіх небесних Янголів.
А ще учні 11 А класу, із класним керівником Цапук І.В, вшанували пам'ять Героїв та поклали квіти до Стели "Герої не вмирають"
Дякуємо усім хто боронив і нині боронить Україну!
Поетична зустріч 3 Б ''Токнися до душі самої ЛЕСІ''
25 лютого 1871 року народилася Леся Українка. Щороку у цю дату ми згадуємо талановиту поетесу, чий внесок в українську літературу неможливо оцінити. На її творах виросло не одне покоління українців, а її вірші настільки актуальні, ніби написані сьогодні.
Вчителька 3 Б класу, Марцинішина І,В, провела поетичну зустріч ''Токнися до душі самої ЛЕСІ''. Було душевно, цікаво, пізнавально.
Заходи превентивного виховання учнівської молоді
22 лютого у навчальному закладі для учнів 2Б, 5В, 6В відбулася зустріч з інспектором ювенальної превенці віддіду превенції Ковельського району управління поліції ГУНП у Волинській області капітаном поліції Яніною Олегівною Соколюк з метою попередження правопорушень і спілкувалися на тему «Поведінка – дзеркало, в якому кожен показує свій вигляд».
А також, з учнями 6 А класу, провели ГС на тему «Безпечний інтернет: основні правила безпечного користування інтернетом дітьми».
А старша інспекторка сектору дотримання прав людини Антоніна Стичук розповіла учням 6 А класу про свою роботу і запросила у відділок поліції на екскурсію, щоб учні змогли більше ознайомитися з професією полісмена та відчули себе у ролі спеціаліста-криміналіста.
Учні закладу із радістю погодилися і домовилися про зустріч
Фестиваль рідної мови
Міжнародний день рідної мови - це гарна нагода вдосконалити свій рівень української. Сьогодні ми в Любомльському ліцеї 1 ім. Наталії Ужвій традиційно провели фестиваль рідної мови. На гостину запросили учнів і вчителів ліцеїв та гімназій Любомльської громади, вихованців Ромашка Любомльський . Разом і вчитися веселіше, і завдання легші, і гра веселіша, і казка добріша, і дух міцніший, і віра в якнайшвидшу Перемогу сильніша. Дякуємо всім захисникам за можливість жити, навчатися та працювати. Хай Бог береже Україну та Збройні сили України!
Майстер -клас до Дня Св. Валентина
Спільно з молодіжним проєктом «Толюбоу» у нашій школі було організований майстер-клас до Дня Св. Валентина. Учасниками були учні з 1,2, 3 школи.
Діти грали у ігри, знайомилися, співали, рорзфарбовували свічки на свій смак фарбами. Армосфера комфорту і дружби запанувала у нашому закладі.
Дякуємо, організкторам за гарну можливість повчитися новому.
А ще , бібліотекаркою, було створено «Дошка побажань Україні», де кожен вчитель записав свої мрії на серці для нашої Батьківщини.
День професій
Останній день місяця у нашому ліцеї завершується весело і цікаво. Він мав назву «День професій». Кожен мав свій дресс-код.
Усі діти були сповнені захвату від такого нестандартного заходу, із задоволенням вчилися в незвичному для школи одязі, фотографувалися на перервах, танцювали.
Пам'ятаємо про Крути
29 січня в Україні відзначають річницю бою під Крутами, який для Українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність, прикладом для сучасних захисників України, як успішно боротися проти численного ворога.
Тоді, 106 років тому, українські вояки й добровольці зупинили на кілька днів наступ більшовиків на Київ. У той час в Бересті тривали переговори між Українською Народною Республікою та країнами Четверного союзу щодо мирного договору. 9 лютого 1918 року його підписали. Цей документ визнав незалежність Української Народної Республіки і став підставою для надання військової допомоги Україні у відбитті російської агресії.
Тому учнівське самоврядування провели інформаційні хвилини з даної тематики для учнів 5-11 класів.
Віримо, у силу духу незламного українського народу та ЗСУ!
27 січня- День пам'яті жертв Голокосту
У цей день у всьому світі згадують жертв найжорстокішого масового геноциду всіх часів.
Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту було запроваджено рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року. Пам’ятна дата відзначається щорічно 27 січня – саме цього дня 1945 року під час Другої світової війни визволили в'язнів найбільшого нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцімі. За час існування цього концтабору в ньому загинуло, за різними оцінками, від 1,5 до 2,2 млн людей.
Тому, у нашому закладі було створено інформаційний куточок у пам'ять про усіх загиблих людей.
День Соборності України у нашому ліцеї
Українська мрія - єдність, свобода та незалежність. Серед знаменних дат календаря 22 січня – дата, яка здійснила віковічні мрії, якими жили і за які вмирали кращі сини України. Вона стала датою проголошення Акту Злуки УНР та ЗУНР, а з грудня 2011 року святкується як День Соборності та Свободи України.
Саме тому, у нашому ліцеї було проведено акцію «Долоньки єдності» 1 -11 класів, які усі разом з'єдналися в одну єдину, неподільну карту України.
Також кожен класний керівник нагадав дітям про значення цього Дня для нашої країни і провівів виховні години.
Фестиваль щедрівок та колядок "На щастя, на здоров'я на Новий рік"
Колядуємо в Любомльський ліцей # 1 ім. Наталії Ужвій на мир, перемогу, добро в новому році! Зберігаємо українські традиції в кожному домі та кожній родині, щоб лунала Коляда українська на весь світ!
Усі слухали колядки та різдвяні пісні й щиро вірили в перемогу світла над темрявою. Готуємося до свят правильно: прославляємо рожденного Богонемовля та готуємо "коробки тепла" для наших захисників.
Дякуємо дітям за віру в торжество добра та любові!
Патріотичне новоріччя "Ми в Переможний рік ступаємо сміливо.."
Ми в переможний рік ступаємо сміливо, бо віримо у наші Збройні сили! Бажаємо батькам своїм ми щастя і здоров'я, щоб школярам навчання приносило лиш задоволення і знань багато. Із Новоріччям вчителів своїх вітаємо, бажаємо хурделицю добра і щастя зливу.
Такі зичення сьогодні звучали від учнів початкової школи Любомльський ліцей # 1 ім. Наталії Ужвій . Новорічне дійство на сцені для учнів молодших класів організували дев'ятикласники та десятикласники. Усі загадала єдине бажання - миру й перемоги рідній Україні.
Українські вечорниці
Є у нашого українського народу під час зимових днів чудові традиції : колядки та вечорниці. Віддаючи шану минулому, беремо із нього у наше сьогодення все найкраще, що є у ньому: звичаї, культуру, історію, мову...
Учні 3-А класу Любомльського ліцею 1 разом із старшою групою "Сонечко" дитячого садочку "Ромашка" провели спільні " Українські вечорниці", де відтворили дух вечорниці наших предків. Все було як колись у наших пращурів : співали, танцювали, жартували, грали народні ігри " Бондар" і " Коза - ме-е" Дівчатка ліпили вареники, а хлопчики мірялися силою та спритність під час конкурсів.Всім було весело!
6 грудня - День ЗСУ
6 грудня - День Збройних сил України. Свято мужніх, сильних, свідомих. Свято тих, завдяки кому є Україна, є ми, є ранок, ми можемо навчатися і навчати. Сьогодні учні 4Б та 3В класів Любомльського ліцею 1 ім. Наталії Ужвій висловлювали слова вдячності нашим воїнам та демонстрували свою спритність у конкурсах, які організували вчителі Людмила Олексіївна Семенчук та Світлана Легеза. Протягом тижня учні нашого ліцею збирають теплі шкарпетки, каву, чай, печиво, вітальні листівки, щоб зігріти теплом сердець наших воїнів. Низький уклін вам, дорогі захисники! Віримо в нашу Перемогу! Нехай Матінка Божа оберігає вас щохвилини! Ми не забуваємо ні на хвилинку, хто в окопі на передовій береже наше небо!
Волонтери-люди доброї волі
5 грудня світ відзначає Міжнародний день волонтера.
Україна — країна волонтерів, адже понад 80% українців у тій чи іншій формі взяли і продовжують брати участь у волонтерському русі. Надзвичайного значення український волонтерський рух набув від початку збройної агресії російської федерації у 2014 році. Відтоді численні волонтери зосередили свою діяльність на допомозі постраждалим від військових дій на сході України — як тим, хто лишався у небезпечних районах, так і внутрішньо переміщеним особам.
У віторок, класний керіаник Пархомук О.В. та учні 6-В класу провели виховну годину «Волонтери-люди доброї волі».
Діти розповідали про історію створення цього дня, декламували патріотичні вірші, співали, запросили на зустріч відому волонтерку нашого міста- Мокренко Катерину. Вона розповіла про нелегкий свій шлях та роботу. Дякуємо щиро таким людям, які гуртують навколо себе сильних та незламних.
1 грудня- день боротьби зі СНІДом
1 грудня світ відзначає день боротьби зі СНІДОМ та толерантності з Віл- позитивними людьми. Головна мета цього дня – звернути увагу суспільства на цю проблему.
Сьогодні, у нашому ліцеї пройшли тематичні години спілкування, під час яких учні більше дізналися про СНІД, спроби передачі цієї страшної хвороби. Учні переглянули фільм «Що ти знаєш про СНІД?», було проведено анкетування щодо обізнаності по даній темі.
"Незабудки пам'яті"
Цього року, 25 листопада Україна відзначає 90-ті роковини Голодомору 1932-1933 років.
Учні 8 А класу підготували і провели виховний захід «Свіча пам'яті» ( класний керівник Ковальчук Н.І.).
Пам'ять- незкінченна книга, в якій записано все життя людини і життя країни. Там багато сторінок вписано кривавими і чорними кольорами. Чорне вороння зграями ширилося над селами, заціпенілими у тяжкому смертельному сні 1933 року….
Учні 1-4 класів не залишились осторонь Дня пам'яті і провели заходи «Незабудки пам'яті».
"Щаслива дитина - успішна країна"
Протягом тиждня у закладі було проведено ряд заходів, які приурочені Всесвітньому дню дитини.
Учні 3-4 класів змагалися у інтелектуальній грі «Найрозумніший».
У грі взяли участь три команди: «Паляниця», «Ліхтарики», «Бойові котики».
Вони брали участь у 4-х конкурсах. Завдання були різної складності. Всі працювали у команді злагоджено, були кмітливими та винахідливими. Перпемогу здобули «Ліхтарики».
Вітаємо Переможців і дякуємо усім учасникам гри!!!
Для учнів 5-6 класів було проведено захід «Міс Україночка». Учасниками були 5 дівчаток:
-Дмитрук Анна -6 Б клас
-Мариньоха Уляна- 6 А клас
-Склянчук Катерина - 6 В клас
-Пахалюк Карина – 6 Б клас
- Ющук Вероніка- 5 А клас
Дівчатка змагались у таких конкурсах: «Вишиваночка», «Краса в імені моїм», «Українське рідне слово», «Мої таланти». Усі показали вміння дефілювати, грали на музичних інструментах, співали, танцювали…Кожній учасниці присвоєна номінація та нагороджена цінним призом.
А організаторами заходів були педагог-організатор (Домаль Н.В.) та учнівське самоврядування. Дякуємо учням, батькам та організаторам за гарно підготовлені і проведені заходи!
Україна в наших серцях
Гідність і свобода — цінності, що є основою нашої держави й ідентичності. Без них неможливе існування України. За них борються покоління українців.
У вівторок, 21 листопада, 10 років тому українці вийшли на Євромайдан. Як це було, учні 10 класу провели опитування серед вчителів, учнів та жителів нашого міста. Чи пам'ятають вони про важкі часи для країни, додаємо відео нижче.
У нашій школі, у цей пам'ятний день, 11-класники здійсникли інформаційну хвилину «День Гідності» для усього ліцею.
А ще створили куточок пам'яті «Україна в наших серцях». Вшановуємо памʼять про кожного, хто поклав своє життя.
Тиждень безпеки
З метою створення безпечного освітнього середовища для учасників освітнього процесу, для забезпечення навчання правилам безпечки життєдіяльності в умовах навчальних ситуацій в умовах воєнного стану в Любомльському ліцеї №1 ім. Наталії Ужвій було проведено Тиждень безпеки.
Учні та працівники закладу набували практичних навичок, які рятують життя під час воєнного стану.
У четвер 9.11.23 р. було організовано екскурсію з тренувальними вправами для учнів початкової школи. Працівники Любомльського відділу ДПРЧ-10 ознайомили дітей з правилами пожежної безпеки, розповіли про роботу рятувальників.
Захід був пізнавальним і цікавим для дітей
"А пам'ять священна.."
Сьогоднішню годину пам'яті, яку підготували і провели учні 10 класів та класний керівник Світлана Григорівна Андрійчук, ми приурочуємо 79-тій річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників.
Линемо синівською пам'яттю і згадаємо про наших визволителів.
Ніхто не забутий ! На попіл ніхто не згорів:
Солдатські портрети на вишитих крилах пливуть.
І доки є пам'ять в людей і живуть матері,
Допоки й сини, що спіткнулись об кулі, живуть.
День рідної мови
Сьогодні в Любомльському ліцеї № 1 ім. Наталії Ужвій розпочалися заходи до Дня української писемності та мови. Учні 1А класу (учитель Сушик Ніна Сергіївна) та учні 4А класу (учитель Альохіна Марина Вікторівна) зібралися на мовознавчу гостину, щоб поговорити про рідне слово, калинову мову та незламну й вільну Україну. Діти пригадали історію української мови, найважливіші сторінки історії рідної держави, відомих українців, які в різні часи боролися за волю й незалежність рідного народу. Учні брали участь у запропонованих мовних іграх та демонстрували добрі знання рідної мови. Традиційною була зустріч у стінах рідної школи з любомльською поетесою Юлією Хвас, яка мотивувала учнів вчити українську, щоб жоден чужинець не мав шансу претендувати навіть на малесенький шматочок української землі. А ще пані Юля прочитала нам новий вірш. Учасники заходу зачаровано слухали Уляну Шафран та її ніжне виконання пісні у власному супроводі гри на бандурі. Дякуємо Уляні, що доторкнулася до наших душ струнами своєї гри.
Першокласникам та четвертокласникам бажаємо гарних успіхів у вивченні рідної мови. Будьте свідомими громадянами рідної держави!
"Піжама-Day"-незвичайний день у ліцеї №1
Школа - це місце для для письма та читання, розв'язування задач та складання історій. Але іноді можна дозволити собі дуже особливий день. Такою була наша п'ятниця «Піжама-Day».
Учні прийшли у піжамах та домашньому одязі, у ліцеї запанувала атмосфера затишку і домашнього комфорту, діти трохи розслабилися і відчули, що ліцей – це велика родина, де можна дозволити собі іноді побути в піжамі і домашніх капцях. Кожен був по-особливому цікавим!
Акція : "Пам'ятаємо!Не забудемо!"
Щодня українці борються за свою свободу. І щодня кожен українець дякує тим, хто боронить рідну землю від окупантів. Шкільна родина Любомльського ліцею 1 ім. Наталії Ужвій висадила в пам'ять про загиблих героїв молоденькі дубочки. Пам'ятаємо. Не забудемо!
100 років від дня народження видатного історика та етнографа Михайла Сікорського
Михайло Іванович Сікорський, справжній подвижник української музейної справи, народився 13 жовтня 1923р. в Чигирині– гетьманській столиці, місті славної й трагічної історії.
Велика заслуга його у тому, що він любив рідний край, його історію, культуру — не лише милуючись, а й відроджуючи, плекаючи. Долучився до порятунку і збереження багатьох пам’яток на Київщині, серед яких – батьківська хата А.Малишка в Обухові, будинки І.Козловського у Мар’янівці Васильківського району та Марка Вовчка — у Хохітві Богуславського, садиба Кирила Стеценка у Веприку (Фастівський район).
Тому, у 9 класах був проведений урок «100 років від дня народження М. Сікорського». Діти підготували повідомлення, розповіді про найцікавіші факти із життя та створили інформаційний вісник про музеєзнавця. Вони повинні пам'ятати таких особистей, які понад усе любили свою справу, музеї, історію краю.
Спортивна розвага «Ми спритні та сміливі»
Днями у нашому закладі вкотре відбулася спортивна розвага «Ми спритні та сміливі» між учнями 1- Б класу та старшою групою «Світанок» ЗДО№1 (вих. Лукашук Л.В.). Естафети- це завжди цікаво та азартно. Змагання принесли багато емоцій та дозволили дітям проявитисвої спортивні здібності, спритність, уважність!
Пепремогла –дружба. Гарний настрій та заряд енергії від змагань отримали всі учасники розваги.
"Мої домашні улюбленці"
челендж до міжнародного Дня захисту тварин
Щорічно 4 жовтня в усьому світі відзначається важливе екологічне свято - День захисту тварин. Загрози життю тварин є різноманітними: кожен день люди руйнують місця їх проживання, зловживають природними ресурсами, займаються браконьєрством та незаконною торгівлею, що призводить до зникнення цілих видів.
У цей день – ми усвідомити і нагадали учням про відповідальність щодо тварин, можливість ще раз закликати суспільство захищати фауну. І тому, у нашому закладі пройшла інформаційна хвилина на дану тематику та фоточелендж « Мої домашні улюбленці»!
"Людина і професія" урок у 4 А класі
По-особливому пройшов урок у 4А класі (учитель Альохіна Марина Вікторівна Марина Альохіна ) про професії. Діти розповідали, ким мріють стати, а батьки - у якій професії бачать своїх дітей. А ще на уроці спілкувалися англійською, польською, німецькою.
Свято квітів у школі.
Виставка осінніх букетів цьогоріч пройшла під гаслом "Пам'ятаємо Героїв!». Учні 1-4 класів проявили свою майстерність по створенню патріотичних букетів. Після виставки школярі поклали квіти до Стели «Герої не вмирають!»
Святковий концерт з нагоди Дня працівників освіти
Живемо в час, коли ні на хвилину не можна забувати, що саме в цей момент хтось ризикує власним життям, щоб жили наші діти, жив народ, жила Україна. Тому вітання з нагоди професійного свята особливо цінні та важливі, а сам захід має благодійну мету. Сьогодні в Любомльському ліцеї 1 ім. Наталії Ужвій було сказано багато слів подяки всім, хто вітав учителів з прийдешнім святом. Дякуємо учнівському самоврядуванню за мистецькі вітання, дякуємо Любомльській міській раді та Відділ освіти, молоді та спорту Любомльської міської ради за нагороди за високий професіоналізм педагогів та з нагоди Дня працівників освіти, дякуємо колективу Любомльського міського будинку культури за музичні дарунки. Разом до Перемоги!
День самоврядування за участю батьків
Цьогоріч у Любомльському ліцеї 1 ім. Наталії Ужвій ми провели традиційний день самоврядування за участю батьків. Хочемо сказати велике спасибі батькам наших учнів, які працювали на уроках в різних класах. Дякуємо за те, що ділилися після уроків думками, спостереженнями, давали поради щодо мотивації учнів до навчання.
82 роковини трагедії Бабиного Яру
Сьогодні - 82 роковини трагедії Бабиного Яру. У 1941-1943 роках нацисти розстріляли тут десятки тисяч мирних людей. Це одна із найстрашніших сторінок Другої світової війни. .
На жаль, історія повторюється. Жорстокість рф у мирних містах України: Буча, Ірпінь, Маріуполь….нагадує нацистські злочини.
Вічна пам'ять усім загиблим!
З Днем Захисника та Захисниці України!
Сьогодні в Любомльському ліцеї 1 ім. Наталії Ужвій учні 6Б класу та їхній класний керівник Мирослава Леонідівна Сандрика організували та провели захід у переддень Дня захисників та захисниць України. Для кожного з учасників це було важливо, щемно та корисно.
Важливо почути від мами своєї однокласниці Валентини Анатоліївни Федюшиної про професію військового, які професійні навички мають бути у військових, як вони вміють цінувати сім'ю та дружбу. Усі в залі зі сльозами на очах слухали історію героя Дмитра Бісюка - випускника нашого ліцею, яку розповіла мама Алла Миколаївна. Особливо щемними були її слова про зізнання в любові сина мамі незадовго до своєї загибелі. Під час таких зустрічей і дорослі, і діти свідомо розуміють, що наше мирне життя на своїх плечах тримають українські захисники, що наше мирне завтра виборюють ціною свого життя воїни Збройних сил України.
Пам'ятаймо про це щохвилини! Схиляймо голови, вшановуючи пам'ять про полеглих. Подаваймо руку допомоги тим, хто на передовій. Дякуймо матерям, чиї сини віддали своє життя за нас! Тільки так у нас буде Перемога та Мир!
Олімпійський урок "Швидше, вище, сильніше - РАЗОМ!"
20 вересня у нашому ліцеї було проведено вчителями фізкультури Волох В.М. та Острижнюком І.Ю Олімпійський урок, який мав назву «Швидше , вище, сильніше – РАЗОМ!».
План уроку:
- Майстер-клас з волоейболу (9 клдас)
2. Гімнастика хлопці (9-10 клас)
3. Підтягування хлопці (7-11 клас)
4. Жонглювання з м'ячем – дівчата (8 клас)
5. Ігри та естафети
6. Руханка «Спорт- це здоров'я»
7.Конкурс на кращий логотип Олімпійського уроку
А ще на 4 уроці вчитель фізкультури Галайда Н.М. провела із 5 класом власний олімпійський урок «Веселі та спрпитні». Діти змагалися у естафетах та ціквих конкурсах. А емоції були щирі та незабутні.
Віримо у світле майбутнє наших юних олімпійців.
Міжнародний день миру у ліцеї
Традиційно 21 вересня в Україні та й в у сьому світі відзначають Міжнародний день миру. Сьогодні мир в Україні не є абстрактним бажанням, це усвідомлена мета, адже за мирне існування, за право жити у власній державі триває боротьба на сході країни. І найвищу цінність миру, який є запорукою щасливого життя, сьогодні відчула кожна українська родина.
З нагоди Дня миру у нашій школі пройшли тематичні заходи. Зокрема серед учнів початкових класів відбулася уроки «Діти України за мир», під час якого на кольорових долоньках писали свої мрії про мир на планеті і кріпили їх на плакатах. Учнівське самоврядування підготувало відео-челенж «Лети голубко і мир нам принеси». А ще, по всій школі пройшла акція «Донат на ЗСУ».
Цінуймо найдорожчий скарб - життя. А життя - це мир, бо коли є мир, то живі мама і тато, брат, сестра, бабуся і дідусь, син та донька, а ще кожен має свій рідний дім, біля якого росте калина та яблунька!
Батьківські збори у4-В
15 вересня відбулися класні батьківські збори з елементами тренінгу під назвою «Ефективне спілкування батьків і дітей», які провела класний керівник 4-В класу Ірина Володимирівна Матвеєнко.
Метою яких є спроба розібратися у деяких складних ситуаціях, які виникають у житті, у спілкуванні між батьками та дітьми.
Батьки малювали, вирішували проблемні питання, писали міні -твір, створювали «Поляну побажань» та ін.
Тому, ми ще раз переконалися, що в НУШ існує педагогіка партнерства між усіма учасниками освітнього процесу .
Туристичний похід
Перший день робочого тижня в Любомльському ліцеї 1 ім. Наталії Ужвій пройшов під девізом:
Вчись у природи творчого спокою
В дні вересневі. Мудро на землі...
Ми були в туристичному поході. Щоразу це купа позитивних емоцій, цікаві конкурси, спортивний азарт та дружні розмови.
Вір і наслідуй. Учневі негоже
Не шанувати визнаних взірців,
Бо хто ж твоїй науці допоможе
На певний шлях ступити з манівців.
Тиждень безпеки у побуті
Щороку у школі проходить тиждень безпеки у побуті в осінній період. Під час якого є традицією проведення конкурсу на кращий малюнок «Безпека в побуті», серед школярів нашої школи. Його мета – сформувати в учнів розуміння правил безпеки використання газу в побут, електроприладів, правил пожежної безпеки.
А також кожен класний керівник провів інструктивні бесіди. Адже часто причиною небезпеки стає сама людина, коли порушує правила безпечної поведінки. Внаслідок цього виникає ситуація, небезпечна для життя і здоров’я людини . Та якщо ви вже потрапили у таку ситуацію, то треба діяти спокійно, не піддаватися паніці.
День народження Google
15 вересня 1997 року- слово «google» виникло, за словами їх творців, коли один з друзів неправильно записав математичний термін «googol» (гугол).
Відомий у всьому світі американський ІТ-гігант корпорація Google має офіси у багатьох містах різних країн світу, в тому числі й в Україні. Але головний офіс компанії Google знаходиться за адресою Амфітеатр Парквей 1600, Маунтін-В’ю, Каліфорнія, США.
Тому , у нашому ліцеї були проведені уроки із вчителями інформатики «7 найцікавіших фактів про Google », а також випущений інформаційний вісник «Google з днем народження!»
Пошукова система google, одна із постійно удосконалюваними алгоритмами пошуку, надає багато безкоштовних послуг.
Олімпійський тиждень здоров'я
З метою поширення ідей олімпізму та розвитку олімпійського руху в Україні, популяризації здорового способу життя, фізичної активності у ліцеї пройшов Олімпійський тиждень здоров'я (04.09-08.09).
У рамках якого було організовано чимало цікавих заходів: тематичні виховні години, олімпійські уроки, конкурс малюнків, спортивні змагання між класами, челендж та ін.
Для учнів 5-11 класів були організовані змагання: стрибки через скакалку (довгу та коротку), віджимання, стрибки у довжигу з місця, де чемпіоном став Склянчук Кирило – учень 11 класу.
Також дівчатка 10 класу підготували флешмоб «Спортом займатися-здоров'я набиратися».
Ми переконалися, що в нашій школі ростуть сильні, спритні й сміливі діти.
Наталії Ужвій -125
8 вересня виповнюється 125 років від дня народження видатної української акторки театру та кіно Наталії Ужвій (1898–1986). Її називали поетесою української сцени та за унікальним драматичним обдаруванням порівнювали з Марією Заньковецькою.
Наш навчальний заклад носить ім'я народної артистки та у ліцеї розміщений музей ім. Н.Ужвій.Тому учні навчального закладу 9 А, 9 Б,4 Б, 5 Б відвідали шкільний музей, де екскурсовод Наталія Миколаївна Дзей розповіла учням про найцікавіші факти з життя легендарної украінської акторки.
У творчому доробку неперевершеної Наталії Ужвій понад 200 ролей у театрі, у 20 кінострічках, а її неабияке акторське обдарування завжди надихало відомих поетів, драматургів, художників та скульпторів, які присвячували їй свої твори.
Тиждень безпеки дорожнього руху "Увага !Діти на дорозі!"
У Любомльському ліцеї №1 з 04.09 по 08.09. проходив тиждень безпеки дорожнього руху «Увага !Діти на дорозі!» метою якого є профілактика дорожньо-транспортного травматизму за участю дітей та усвідомлення необхідності вироблення навичок дотримання правил поведінки на дорозі.
У рамках тижня класні керівники 1-11 класів провели бесіди на дану тематику.
ЗВР разом із учнями 4-Б класу мала можливість провести виховну годину, де школярі із захопленням взяли участь у конкурсі малюнків «Я за безпечний рух!». А з учнями 5-В класу педагог-організатор провела вікторину «Знай та розпізнавай дорожні знаки».
У 1 – А класі діти створювали лепбук , таким чином вивчаючи дорожні знаки.
А у 6 –Б бесіда «У світі дорожних знаків. Пішохід і перехід!» на уроці була старший інспектор поліції Соколюк Яніна Олегівна Ковельського РУП.
Діти усвідомили необхідність бути уважними і дисциплінованими на наших вулицях, дотримуватися правил дорожнього руху. Адже від цього залежить їх життя і здоров'я!
З Днем знань!
І знову вересень покликав на шкільне подвір'я,
Своїх дітей з незламними серцями...
І скільки перешкод ще треба подолати -
Та всьому світу показали - вони є борцями.
Два кольори у серці: жовтий та блакитний
Скріпили дух наш й волю.
Хоча ще юні ми сини і доньки -
Ми самі обираєм собі долю!
Такими словами наші ведучі Христина Мучак та Станіслав Ягодинець розпочали свято з нагоди початку нового навчального року в Любомльському ліцеї 1 ім. Наталії Ужвій.
Усі були раді зустрічі на шкільному подвір'ї з однокласниками, вчителями, друзями. Потім ми дружно ярмаркували задля допомоги нашим захисникам і пішли на перший урок у 2023-2024 навчальному році.
Дякуємо батькам наших учнів за активну участь у житті школи, за підтримку в усіх наших починаннях та реалізацію цікавих та потрібних проєктів! Дякуємо дівчатам з кулінарного батальйону за допомогу в організації ярмарку!
Мирного та переможного нам усім навчального року!
Бажаємо успіху, сили, оптимізму всім хто служив, служить чи збирається, солдатам та офіцерам (в тому числі запасу). Особливі вітання та подяка тим, хто захищає наш кордон.
Бажаємо вам щастя, здоров’я , бадьорості духу, впевненості у собі і своїй Вітчизні.
_____________________________________________________________________
ОСТАННІЙ ДЗВОНИК - 2022
_________________________________________
Всесвітній день вишиванки
19 травня проводиться Всесвітній день вишиванки. Дата на 2022 рік. Відзначають в третій четвер травня. Свято культури східнослов'янської традиційної вишитої сорочки. Ідея виникла в 2006 році у студентів і викладачів з Чернівецького Національного Університету. Зазвичай вишиванку виготовляли із саморобного полотна, яке ткали на верстаті. Вишиванка – частина українського національного одягу, що містить елементи етнічної вишивки. Вишиванка має багату історію в Україні, її коріння сягає дохристиянського періоду, це давня і символічна традиція в Україні.
Запрошую всіх (учнів і учителів) приєднатися до онлайн-флешмобу "Вишиванка єднає". Одягни вишиванку та зроби найкрутіше фото)))
\_________________________________________
_________________________________________
Літак "Мрія"
Кожен з нас, і малий, і дорослий, є творцем історії своєї держави. Сьогодні як ніколи ми це відчуваємо. А ще усвідомлюємо, що будь-яка праця на благо свого народу, нашої України не мине марно. Коли я запитала Софію Кравчук, ученицю 5 класу Любомльського ліцею #1 ім. Наталії Ужвій, чи були в неї амбітні думки про перемогу в конкурсі, коли вони подавали роботу в минулому році, то дівчинка здивовано відповідала, що ні. А ще Софійка декілька разів повторила, що нічого такого особливого вона не зробила, просто намалювала свою мрію: політ на літаку. Тоді й пригадала, що в Україні є найбільший у світі літак "Мрія", який вона бачила по телевізору під час трансляції святкувань 30-річчя Незалежності України.Так мрія дитини стала малюнком, а його автор - переможцем конкурсу. Пройшов час - і велика "Мрія" була знищена ворогами українського народу. Але вона залишилася в наших серцях, а ще на малюнку маленької україночки. Метал можна знищити, а мрію та віру в перемогу - ніколи. Напевно, тому Укрпошта обрала саме малюнок Софії для своєї марки, яка розлетиться по світу як символ свободи та незалежності українського народу. Софійка зізнається, що всі конкурсні роботи обговорює зі своєю вчителькою образотворчого мистецтва, яка є керівником студії "Етюд" Оксаною Михайлівною Богутою. Але дівчинка багато малює для себе. Любить створювати образи та підбирати аксесуари до них, хоча обличчя моделей не дуже любить зображати.
Дякуємо тобі, Софійко, за твою "Мрію". Україна - це ми. Кожна наша навіть звичайнісінька справа, яка направлена "на общеє добро", наближує українців до перемоги, робить нас частинкою вільної Європи.
_________________________________________
26 квітня – День Чорнобильської трагедії. Міжнародний день пам’яті про Чорнобильську катастрофу
26 квітня 2022р. відзначається 36-та річниця аварії на Чорнобильській атомній електростанції, найбільшої в історії ядерної енергетики. Аварія забрала життя сотень людей і завдала непоправної шкоди екології Європи. День пам'яті жертв трагедії відзначається щорічно 26 квітня.
Нагадаємо, що під час російського вторгнення в Україну Чорнобильська АЕС була окупована російськими військами. Станцію звільнили 31 березня.
Аварія на Чорнобильській АЕС: історія трагедії
26 квітня 1986 року сталася аварія на четвертому енергоблоці. З різницею в дві секунди відбулися два вибухи на четвертому реакторі Чорнобильської АЕС. Обвалилася частина будівель, почалася велика пожежа. Величезна кількість радіоактивних речовин було викинута в атмосферу.
Багатоденну пожежу намагалися загасити сотні пожежників та працівників аварійних служб. Багато з них згодом померли від променевої хвороби. Понад 100 тисяч жителів найближчих населених пунктів були евакуйовані після аварії.
Щоб запобігти подібним аваріям у майбутньому, наприкінці 1986 року четвертий реактор накрили спеціальним "саркофагом" і Чорнобильську АЕС знову ввели в експлуатацію. У наступні роки через великі пожежі відключили інші три реактори.
У 2019 році над станцією запустили новий "саркофаг", оскільки старий був уже непридатний. У наш час Чорнобильська АЕС готується до повного зняття з експлуатації.
Жертви та наслідки Чорнобильської трагедії
Аварія на Чорнобильській АЕС викликала катастрофічне забруднення навколишнього середовища. Територія міста Прип'ять досі вважається непридатною для життя. Аварія сильно підірвала довіру громадськості до ядерної енергетики. З 1986 по 2002 рік у світі не було побудовано жодної атомної електростанції.
Точне число жертв аварії встановити не вдалося, оскільки багато людей вмирали через роки. За приблизними розрахунками, від аварії на ЧАЕС померло близько 4000 осіб. 30 співробітників АЕС померло в перші дні і тижні аварії, ще сотні тисяч людей померли в наступні кілька років від онкологічних захворювань і променевої хвороби.
День пам'яті Чорнобиля
26 квітня є днем пам'яті про саму катастрофу і загиблих в ній, а також героїзму працівників станції, ліквідаторів, пожежників, медиків і всіх людей, причетних до ліквідації наслідків аварії.
У грудні 2016 року Генеральна Асамблея ООН проголосила 26 квітня Міжнародним днем пам'яті про Чорнобильську катастрофу. Щодня в цей день проходять пам'ятні заходи, виставки та інформаційні хвилинки про Чорнобильську трагедію.
_________________________________________
ФОТОФЛЕШМОБ "Мої сімейні великодні традиції"
Протягом тижня в Любомльському ліцеї № 1 ім. Наталії Ужвій відбувався фотофлешмоб "Мої сімейні великодні традиції". Найактивнішими учасниками цього заходу були учні молодших класів. А також щиро дякуємо усім нашим учням та їхнім родинам за те, що ділилися теплом своїх сердець та пасхальними дарунками з сімями, які опинилися далеко від дому через війну в Україні. Кожен з нас відчував Пасхальну радість, бо зміг поділитися любовю з тими, хто цього найбільше потребує в ці темні часи для нашої України. Сила нашого народу в єдності! Єднаймося - і будемо непереможні!
___________________________________________
ВІРЮ В ТЕБЕ, УКРАЇНСЬКИЙ СОЛДАТЕ!
Кожна людина, яка живе, любить, допомагає, мріє, піклується про батьків, садить дерево, виховує дітей, береже родинне вогнище не може спокійно дивитися на всі звірства, які чинять російські нелюди на НАШІЙ ЗЕМЛІ. А якщо почуваєтеся якось по-іншому, то ви НЕ ЛЮДИ. Усі розуміють, що Буча, Ірпінь, Гостомель - це лише маленька частина тої біди, що коїться в наших містах та селах. Декілька тижнів не йдуть з думки слова Григорія Многогрішного, головного героя роману Івана Багряного "Тигролови": "Я тебе переслідуватиму все твоє життя. І всі ми, що тут пройшли. Ми тебе переслідуватимемо все життя і проводжатимемо тебе до могили, — тисячі нас замучених, закатованих... Ти лягатимеш спати — і не зможеш заснути: ми кричатимемо й ревтимемо отак... Ти матимеш коханку — і не матимеш з нею щастя: ти її цілуватимеш, як злодій, і не здібний будеш нею оволодіти, — ми кричатимемо, й ревтимемо, і скавулітимемо... Ти голубитимеш дружину — і раптом будеш схоплюватися, як божевільний, від нашого лементу... Ти матимеш діти, але не матимеш радості, — з дитячих очей дивитимемось ми. Дивитимусь Я! І ти втікатимеш од них геть... І ніде ти від нас не втечеш... Ти зустрічатимеш немовля своє, що з’являтиметься на світ, а ми кричатимемо, кричатимемо..." Так буде з кожним катом українського народу.
Бо ПРАВДУ, ГІДНІСТЬ, ЧЕСТЬ, ЛЮБОВ нікому не здолати!
___________________________________________
МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ РІДНОЇ МОВИ
У Міжнародний день рідної мови учні 9А класу (класний керівник Цапук Ірина Вікторівна) говорили про історію української мови, її коріння, багатство, джерела, що наповнювали нашу мову протягом багатьох століть, про її самобутність, про заборони, що її спиняли, але знищити не змогли. Читали прозу та вірші рідною мовою, пропонували послухати сучасну пісню українською та переглянути фрагменти українських фільмів, що стали касовими. На завершення всі зробили висновок: обираймо українську в усіх сферах нашого життя та нехай вона буде красивою, без полови, і тоді ми обов'язково матимемо свою вільну державу та рідну державну мову!
___________________________________________
Виховний захід «Герої не вмирають…»
З метою гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції Гідності, захищаючи ідеали демократії, відновлюючи права і свободу людини, у ношому навчальному закладі пройшов виховний захід "Герої не вмирають", який підготували учні 6А класу (кл. керівник Пархомук О.В.). Учні та учителі вшанували подвиг Героїв Небесної Сотні хвилиною мовчання. "Слав Україні - Героям Слава" - ці слова лейтмотивом прозвучали на заході.
___________________________________________
ДЕНЬ ЄДНАННЯ
Коли ми вивчаємо з девятикласниками "Слово про похід Ігоря", то дуже важливо, щоб учні самі сформулювали головну думку поеми: "Сила народу в єдності". Це закон поза часом. Це закон, який треба поважати на своїй та чужій землі. Тільки так кожен народ матиме доброго сусіда, матиме підтримку та захист. Молимо Бога, щоб жити на мирній рідній землі. Єднаймося в молитві, думках та вчинках. Захищаймо своє, бо держава - це батько і мати, це сад, який посадив тато, це вулиця, якою ми ходимо кожен день, це люди, що поруч, це той, хто потребує допомоги, і той, хто допомагає, це синє небо та жовте колосся, це ті, кого ми любимо. Нам є чим дорожити! Єднаймося, бо Україна - це ми!
___________________________________________
ДЕНЬ БЕЗПЕЧНОГО ІНТЕРНЕТУ
Цього тижня учні 5А класу (класний керівник Зламанюк Микола Віталійович) дебютували на шкільній сцені як учні середньої школи із власним заходом відповідно до плану виховної роботи та місячника наук. Пятикласники розповідали своїм ровесникам про інтернет як друга та ворога. Моделювали різні проблемні ситуації та пропонували виходи з них, які будуть безпечними кожному, хто відвідує світову павутину. Знайомили своїх однолітків із небезпекою, яка чигає кожного недбалого користувача інтернету. Демонстрували, як можна безпечно та з користю користуватися інтернетом, а ще провели конкурс-вікторину, щоб перевірити, наскільки кожен із учасників заходу вміє безпечно користуватися інтернетом. Пятикласники закликали всіх бути обачними в інтернеті. Дякуємо, діти, за корисні поради та хороший приклад!
___________________________________________
29 січня - День пам'яті героїв Крут
Український народ щороку вшановує пам’ять молодих борців за волю, полеглих під залізничною станцією Крути. Ця битва стала символом героїзму та відданості Українській державі й національній ідеї, а її дата – 29 січня 1918 року – днем національної трагедії. 29 січня в нашому ліцеї були проведені тематичні заходи, а саме: перегляд фільму "Крути. Пишемо історію" (онлайн), інформаційний вісник "Крути - це" (онлайн). У шкільній бібліотеці діяла виставка-презентація "Герої не вмирають".
29 січня 1918 року – це не лише день скорботи за українською молоддю, а й день величі духу української нації.
___________________________________________
День Соборності України
Напередодні Дня Соборності в Любомльському ліцеї # 1 імені Наталії Ужвій учні 6Б класу (класний керівник Наталія Іванівна Ковальчук) розповіли в цікавому та зрозумілому форматі своїм одноліткам про історичні події січня1919 року. Допоміг їм у цьому вчитель історії Іван Адамович Трач. Головний месендж заходу: "Разом нас багато! Нас не подолати!" Ця ідея звучала в кожному слові та кожній пісні!
___________________________________________
___________________________________________
Флешмоб "А моя ялинка - краща!"
Під час зимових канікул серед учнів 1-11 класів було проведено флешмоб "А моя ялинка - краща". Учні поділилися своїми новорічними красунями. У когось жива, у когось штучна, у когось маленька, а у когось велика. Але кожна – особлива, неповторна.
___________________________________________
Шаховий турнір на першість ліцею
Без шахів не можна уявити повноцінного вихованння, розумових здібностей і пам'яті. 17.12.2021р. відбувся шаховий турнір на першість ліцею. Серед хлопців:
Імісце- Дубина Богдан (5Акл.), ІІ місце - Пінчук Михайло (4Бкл.),ІІІ місце - Шишела Артем (3Акл.).
Серед дівчат: І місце - Терешкевич Марія (4Б кл.), ІІ місце - Мочара Анастасія (4Б кл.), ІІІ місце - Куць Людмила (6Б кл.).
___________________________________________
ДЕНЬ СВЯТОГО МИКОЛАЯ
Насичений подіями рік добігає до кінця і наступає довгоочікувана казкова пора, коли дива стають реальністю. В ніч з 18 на 19 грудня Святий Миколай спускається із небес, щоб нагородити малюків за їх добрі вчинки. Найбільш щиро із великим захопленням і радістю сприймають це свято діти. День Святого Миколая - свято несподіванок і подарунків, що їх шукаємо зранку в себе під подушкою.
16-17 грудня до учнів нашого закладу завітав Святий Миколай, який є взірцем скромності і працьовитості, чесності, доброти та милосердя. Учні 10-А класу разом із класним керівником Котович Н.О підготували театралізоване дійство « Забілів снігом гай- іде Святий Миколай». Від свого покровителя учні отримали подарунки, від яких на обличчях з‘явилася щаслива усмішка, дитяча радість. Свято вдалося на славу, а щасливі дітки побігли до своїх класів, аби знову поринути в світ знань.
____________________________________________
ПОДАРУНКИ ПІД ЯЛИНКУ
15 грудня в Любомльському ліцеї #1ім Наталії Ужвій розпочалися заходи до прийдешніх Новорічних та Різдвяних свят. Учні з дитячою щирістю та вірою чекають зустрічі зі Святим Миколаєм, казковими героями. Приємним сюрпризом для учнів початкових класів стали подарунки від міської влади. Дякуємо міському голові Роману Васильовичу Ющуку та заступнику міського голови Олегу Михайловичу Зламанюку за турботу про наших учнів. Зараз приходять дні в році , коли кожен із нас повинен роззирнутися навколо та допомогти тим, хто цього потребує. Я із чистим серцем можу сказати, що саме так і роблять наші вчителі, учні та їхні батьки. Дякуємо вам за ваше милосердя та доброту. Свято там, де мир та любов до тих, хто поруч.
____________________________________________
День чаю
Під такою назвою пройшов виховний захід, який підготували учні 4-Б класу, а учасниками свята були учні 3Б, 2Б класів. Метою такого захорду було ознайомити учнів з історією походження чаю, формувати комунікативну та соціальну компетентність, сприяти розвитку толерантності в міжособистісному спілкуванні і взаємодії.
___________________________________________
Годівничка для синички
Весело і гамірно пройшов виховний захід у нашому навчальному закладі, а підготували його учні 4В класу разом з класним керівником Демчук О.В.
___________________________________________
100 днів навчання в школі
Непомітно і швидко минає час. Зовсім недавно вони були ще дошкільнятами, ходили до дитячого садочку. А тепер - вони учні великої й дружної шкільної родини.
___________________________________________
Всесвітній день української хустки
7 грудня відзначається Всесвітній день української хустки. Свято з’явилося зовсім нещодавно, але завдяки діаспорі воно відразу ж набуло статусу всесвітнього. День української хустки почали відзначати у 2019 році, щоб об’єднати жінок різного фаху, віку та національності для збереження українських традицій. А з давніх-давен в українських сім’ях оберегом, символом любові й злагоди слугувала саме хустка.Цього дня зазвичай проводять флешмоб “Зроби фото з хусткою”, під час якого жінки можуть одягти хустку, сфотографуватися й опублікувати фото у соцмережах.
__________________________________________
5 ГРУДНЯ - МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ВОЛОНТЕРА
03.12.2021 року учні нашого закладу зустрілися з волонтером Андрієм Дем’янчуком, який у 2014 р. заснуваав групу волонтерів під девізом «Любити і допомагати». Добро і милосердя – це два крила, на яких тримається людство. Тому наші учителі та учні не просто говорять про добро та чекають його від інших, а реально діють, намагаються зробити світ кращим своїми добрими, корисними справами.
У нашому навчальному закладі діє волонтерська група «Турбота», до складу якої входять 15 учнів. Від сьогодні у нашому закладі стартує акція «Милосердя і доброта – людства два крила», яка буде тривати до Дня Святого Миколая.
Проведені заходи до Міжнародного дня волонтера:
-Благодійна акція «Милосердя і доброта- людства два крила!» - 1-11 класи.
-Круглий стіл «Волонтерство в дії» - група «Турбота».
-Інформаційний вісник «Хто такі волонтери?» - 1-11 класи.
- Зустріч з волонтером Андрієм Дем’янчуком – 7А,8А, група «Турбота»
________________________________________________
Конкурс "Святвечір"
03.12.21р. у нашому закладі діяла виставка - конкурс різдвяно-новорічної атрибутики.
___________________________________________
ГОЛОДОМОР 1932 - 1933 років
Щороку у четверту суботу листопада Україна і світ вшановують пам'ять жертв Голодомору 1932-1933 років.
У нашому навчальному закладі проведено ряд заходів:
1. Перегляд фільму "Що таке Голодомор?" - 5-11 класи
2. Акція "Запали свічку" - 1-11 класи
3. Відеоролик "Запали свічку пам'яті" - 5-11 класи
4. Колективне опитування "Що таке хліб?" - 1-4 класи
___________________________________________________________________________________________
День Гідності та Свободи
Жити гідно та обирати своє майбутнє - невід'ємне право кожного з нас...
_____________________________________________
Всесвітній день дитини
20 листопада відзначається Всесвітній день дитини. У нашому навчальному закладі вібулося ряд виховних заходів:
- Ранкове коло "У центрі Всесвіту - дитина".
- Виставка малюнків на дану тематику.
- Зустріч у садочку.
_____________________________________________
Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності
В рамках проведення тижня знань з безпеки життєдіяльності для здобувачів освіти нашого навчального закладу було проведено ряд заходів:
- Навчальна екскурсія до 10-ої Державної пожежно-рятувальної частини м. Любомля.
- Зустріч з інспектором сектору ювенальної превенції Ковельського району управління поліції старшим лейтенантом Яніною Олегівною Соколюк на тему : «Правила дорожнього руху. Дорожні знаки».
- Єдиний урок «Безпечна дорога додому».
- Виставка плакатів на дану тематику.
- Виховні бесіди з учнями 1-11 класів
_____________________________________________
Наші нагороди
Учні Любомльського ліцею №1 є активними учасниками і переможцями різноманітнмх конкурсів різного рівня (міського, обласного, всеукраїнського).
_____________________________________________
Тематичний тиждень «Гарбуз - Fest»
В рамках тижня було проведено:
- Спортивні змагання «Гарбуз і фізкультура»
- Уявна подорож «Ходить гарбуз на уроки»
- Хвилина з мистецтвом «Гарбузова студія краси»
- Виховний захід «Свято гарбузової родини»
- Групова справа «Гарбузова кухня»
Організаторами та учасниками усіх заходів були учні 2В класу, класний керівник Матвеєнко І.В.
____________________________________________
Ось і завершився Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек "Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності"
План проведення місячника
№ п/п |
Зміст заходів |
Дата |
Клас |
Відповідальний |
|
Оголошення про Всеукраїнський Місячник шкільних бібліотек «Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності». |
Жовтень |
1-11 |
Бібліотекар |
|
День відкритих дверей «Ласкаво просимо на гостину». |
Жовтень |
1-11 |
Бібліотекар |
|
Перше знайомство із бібліотекою та її величністю Книгою. |
Жовтень |
1 |
Бібліотекар |
|
Фотоконкурс: «Чудовий край – чудової краси!». Відзначення кращих фотографій і нагородження призерів подарунками. |
Жовтень |
1-11 |
Бібліотекар |
|
Краєзнавчі подорожі: «Заповідні місця мого краю» (екскурсія в музей, подорожі на природу, відвідування парків). |
Жовтень |
1-11 |
Бібліотекар |
|
День бібліотворчості. Створення саморобок: лялька-мотанка, як оберіг від поганого та злого. |
Жовтень |
2 |
Бібліотекар |
|
Опитування або анкетування читачів: «Мій вклад у розвиток рідного краю». |
Жовтень |
1-11 |
Бібліотекар |
|
Книжкова виставка «Не має кращої землі, ніж та, що зветься рідним краєм». |
Жовтень |
1-11 |
Бібліотекар |
|
Благодійна акція «Подаруй бібліотеці книгу». Поповнення фонду шкільної бібліотеки актуальною літературою краєзнавчої тематики. |
Жовтень |
1-11 |
Бібліотекар |
|
Книжкова виставка новинок «Новинки читай – користь май». |
Жовтень |
1-11 |
Бібліотекар |
|
Бесіда з учнями «Продовження традицій наших бабусів та дідусів у ХХІ столітті». |
Жовтень |
5 |
Бібліотекар |
|
Книжкова виставка до Дня Козацтва «Степ та воля – козацька доля». |
13.10 |
1-11 |
Бібліотекар |
|
Робота постійнодіючої книжкової лікарні «Допомога книзі – справа честі кожного». |
Жовтень |
1-11 |
Бібліотекар |
|
Бібліографічний урок на тему «Осінь вітає нас», створення орегамі, дива осені – маленькі диньки. |
Жовтень |
3 |
Бібліотекар |
|
Оформлення фото-зони «Багатство осені». |
Жовтень |
Бібліотекар |
|
|
Створення інформаційного паркану (на якому учні і учителі протягом дня будуть розміщувати короткі інформаційні повідомлення, вислови). |
Жовтень |
1-11 |
Бібліотекар |
|
Перевірка стану підручників учнів. |
Жовтень |
1-11 |
Бібліотекар та учні |
|
Відзначення кращих читачів бібліотеки. |
Жовтень |
Бібліотекар |
|
|
Розміщення інформації на сайті гімназії по проведеному Всеукраїнському Місячнику. |
Жовтень |
Бібліотекар |
_____________________________________________
Виховний захід "Солов’їна, барвінкова, дзвени струмочком, рідна мово!"
Продовженням святкувань Дня українського писемності та мови у Любомльському ліцеї №1 відбувся ще один виховний захід «Солов’їна, барвінкова, дзвени струмочком, рідна мово!», який підготували учні 3В класу, кл. керівник Музика-Латковська Ірина Олександрівна.
_____________________________________________
ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ
День української писемності та мови повинен розпочинатися із українського слова, української пісні, українського танцю, рідної вишиванки та любові до рідного краю! Саме так розпочали цей день учні 3А (учитель Сушик Ніна Сергіївна) та 2А (учитель Альохіна Марина Вікторівна) класів. Дякуємо за святкову атмосферу та гарний настрій!
День української писемності та мови продовжився осінніми читаннями в шкільній бібліотеці для учнів 4Б, 4А та 2Б класів. А на третьому уроці ми писали загальношкільний диктант. Учні молодшої школи за партами в своїх класних кімнатах, а учні 5-11 класів - онлайн. Ця традиція єднає наших учнів та вчителів уже протягом багатьох років!
____________________________________________
НАШІ ОСІННІ КАНІКУЛИ
Осінні канікули пройшли весело та цікаво)))
_____________________________________________
Фотоконкурс "Осінь - це ..."online
Осінь — надзвичайно красива, казкова пора року. Дерева, одягнені в жовте й багряне листя, захоплюють погляд. Осінь своєю красою надихає на творчість, тому саме час закарбувати всі її барви та особливий настрій.
_____________________________________________
ДЕНЬ ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ
Уже традиційно напередодні 14 жовтня учитель ЗУ Любомльського ліцею #1 ім. Н. Ужвій Юрій Володимирович Барилюк, заступник директора з виховної роботи Світлана Володимирівна Стецюк, педагог-організатор Мирослава Леонідівна Сандрика проводять заходи із старшокласниками за участю військових. Цьогоріч до учнів завітали майор Головенко Людмила Іванівна та майор Степанов Олександр Михайлович, військовослужбовці Любомльського ОРВК. А старшокласники демонстрували свої вміння стройової підготовки (учні 11 класу), показові виступи (учні 10 класів), а ще взяли участь у спортивних змаганнях. Команди старшокласників були нагороджені грамотами за активну участь, а ще учні 11 класу отримали індивідуальні відзнаки - Ілля Андрійчук та Ігор Писарук. Крім цього, усі охочі мали можливість повправлятися у розборі та зборі автомата у вестибюлі школи. Сьогодні ми вкотре переконалися, що праця захисників України не тільки почесна, а й небезпечна та нелегка. Низький уклін усім, хто береже наш спокій та мир на Українській землі!
____________________________________________
ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОГО КОЗАЦТВА
У переддень Дня захисника та захисниці України в Любомльському ліцеї #1 уже традиційно панує атмосфера любові до рідного краю та сильного козацького духу. Розпочали передсвятковий день учні початкових класів. Учні 2Б класу із учителькою Світланою Миколаївною Легезою організували та провели свято "День захисника". Вони запросили до участі учнів 3Б та 4Б класів (учителі Антоніна Анатоліївна Гайдук та Наталія Євгеніївна Зінчук). Другокласники розповіли у віршах про історію свята, танцювали, співали та змагалися. А ще привітали своїх хлопчиків - майбутніх захисників України.
____________________________________________
Cпартакіада серед допризовної молоді
Вітаємо команду Любомльського ліцею #1 ім. Н. Ужвій у складі Ігоря Писарука, Іллі Андрійчука, учнів 11 класу, Назара Груньковського, учня 10А класу, та їхнього вчителя Юрія Володимировича Барилюка із перемогою (І місце) в спартакіаді серед допризовної молоді, яка відбувалася з нагоди Дня захисника України. Гордимося вами, наші захисники!
____________________________________________
ВІТАЄМО З ДНЕМ УЧИТЕЛЯ
________________________________________________
Бабин Яр
В історії нашого народу багато трагічних сторінок. Однією з них є Бабин Яр - символ трагедії Голокосту та нацистських злочинів на українській землі.
Наші учні активно долучилися до Національний уроку, присвяченого 80-м роковинам трагедії в Бабиному Яру. Також були проведені виховні години онлайн, де вчителі розповідали про трагедію Бабиного Яру, що є на сьогоднішній день дуже актуальною темою, оскільки вона тісно пов’язана з питаннями єдності нації, політичної свідомості громадян. Бабин Яр увійшов до світової історії через події 29-30 вересня 1941 року, коли нацистські окупанти розстріляли майже 34 тисячі київських євреїв. Це місце стало всесвітньо відомим символом Голокосту. Учні 5-11 класів уважно переглядали документальні історичні ролики про трагедію Бабиного Яру.
Вчителі ще раз нагадали школярам, що треба пам’ятати про події 1941-1943 років та вшановувати пам'ять загиблих. Жити, навчатись, а потім й працювати таким чином, щоб подібна трагедія не сталася знову.
____________________________________________
ДЕНЬ МИРУ
Традиційно 21 вересня в Україні та в усьому світі відзначають Міжнародний день миру. Сьогодні мир в Україні не є абстрактним бажанням, це усвідомлена мета, адже за мирне існування, за право жити у власній державі триває боротьба на сході країни. І найвищу цінність миру, який є запорукою щасливого життя, сьогодні відчула кожна українська родина. Мир не означає програти війну, мир – це щоденна праця кожного громадянина задля вдосконалення, розвитку і спокою в країні. Наші учні взяли активну участь у проведенні Дня миру. Кожен клас оформляв свої класні двері на дану тематику. Учні використовували різноманітні вислови про мир і паперові голуби як символ миру та духовного розвитку нації.
Міжнародний день миру відзначають у різних куточках планети. Це свято покликане змусити кожного не тільки задуматись, але й зробити що-небудь дієве заради спокою на Землі. Адже найбільше у світі щастя – це мир.
______________________________________________________________
Олімпійський тиждень у нашому ліцеї
З 13 по 17 вересня у Любомльькому ліцеї проходить «Олімпійський тиждень». Розпочався він святковим відкриттям, спільною ранковою зарядкою та естафетою Олімпійського вогню.
План проведення заходів Олімпійського тижня
№ п/п |
Назва заходу |
Дата проведення |
Клас |
1. |
1. Урочисте відкриття Олімпійського тижня. 2. Краща ранкова гімнастика. 3. Змагання з волейболу (хлопці і дівчата) |
13.09. 7 урок 7 урок 7 урок |
10 кл. 10-11 кл. 9-10 кл. |
2. |
2. Змагання з волейболу (хлопці і дівчата) |
14.09. 6 урок 7 урок |
5 кл. 10 -11 кл. |
3. |
Змагання з бутболу (хлопці). |
15.09. 6,7 уроки |
7-8 кл. |
4. |
Змагання з волейболу |
16.09. 7 урок |
9-11 кл. |
5. |
1. Проведення спортивних естафет (4 хлопці і чотири дівчини). 2. Показові виступи кращих спортсменів. 3. Веселі руханки від класів на 2-3 хв. 4. Урочисте закриття Олімпійського тижня. |
17.09. 2 урок 7 урок 7 урок 7 урок |
6 кл. 6-11 кл. 6-12 кл. 10 кл. |
Щодня на великих перервах проводитиметься чемпіонат з настільного тенісу серед учнів 6-11 класів:
- до 13.09. подати заявки (1 хл. і 1 дівч. від класу) на участь в змаганнях з настільного тенісу учителям фізичного виховання;
- судді змагань з настільного тенісу – чергові учителі (мати при собі чернетку і ручку).
До 15.09. учням 5-11 класів намалювати і розмістити у вестибюлі кросвори на спортитвну (олімпійську) тематику.
________________________________________________________________
ДЕНЬ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ
___________________________________________________________________________________________
ДЕНЬ КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ
З нагоди відзначення 25-ї річниці Конституції України у нашому закладі відбулася книжкова виставка "Конституція моєї держави" та малюнок на асфальті "З ДНЕМ КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНО".
День Конституції – не просто свято нормативного акту, а день, коли було затверджено права і свободи громадян України.
Щиро вітаємо всіх із Днем Конституції! Ми пишаємося нашою країною і з гордістю відзначаємо це державне свято!
___________________________________________________________________________________________
ДЕНЬ ЗАХИСТУ ДІТЕЙ
Щороку в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей. Сім'я і дитина - це споконвічні цінності, які сповідує український народ, будуючи свою державність та розвиваючи власну культуру. Турбота про дітей, усвідомлення пріоритетності їх інтересів над інтересами дорослих мають стати філософією нашого життя.
Бажаємо миру і злагоди кожній дитині, кожній родині, усій Україні! Наснаги і мудрості батькам, педагогам, дорослим, серця яких сповнені любові до дітей.
_______________________________________________________________________________________
ТИЖДЕНЬ БЕЗПЕКИ ДОРОЖНЬОГО РУХУ
З метою підвищення безпеки дорожнього руху та в цілях попереджень травматизму внаслідок дорожньо-транспортних пригод в нашому закладі з 17.05 по 21.05 був проведений Тиждень безпеки дорожнього руху.
Основною метою проведення Тиждня безпеки є формування навичок безпечної поведінки на дорогах, були заплановані заходи щодо профілактики дорожньо-транспортного травматизму та вивчення правил дорожнього руху. Важливо відзначити, що в цьому процесі задіяні не тільки педагоги і вихованці, а також представники ювенальної превенції. Рішення задач Тижня безпеки здійснювались через такі форми роботи: бесіди, зустрічі,вікторини, конкурси, виставки малюнків.
Заходи до Тижня безпеки дорожнього руху
№№ п/п |
Назва заходу |
Дата |
Відповідальний |
1. |
Рольові ігри «Ми - пішоходи» (1-4 класи). |
18.05.2021р. |
Класні керівники 1-4 класів |
2. |
Бесіда «Безпечна дорога додому» (5-6 класи). |
20.05.2021р. |
Класні керівники 5-6 класів |
3. |
Провести Єдиний національний урок «Будь помітним на дорозі». |
21.05.2021р. |
Класні керівники 1-11 класів |
4. |
Організувати зустріч учнів 5-8 класів з працівниками поліції ДАІ. |
20.05.2021р.
|
Стецюк С.В., ЗНВР |
5. |
Класним керівникам 1-11 класів провести години спілкування: «Ти - пішохід», «Червоний, зелений, жовтий», «Безпека дорожнього руху це життя», «Безпечний шлях до школи», «Безпека на дорозі». |
17-21.05.2021р. |
Класні керівники 1-11 класів. |
__________________________________________________________________________________________
ДЕНЬ ВИШИВАНКИ
День вишиванки в Любомльській гімназії ім. Наталії Ужвій пройшов барвисто, весело й музично!
Також діяла виставка вишиваних рушників, на якій можна побачити вироби 19, 20 та 21 століть. Наш вестибюль сьогодні перетворився на барвисту вишиванку)) Дякуємо всім, хто долучився!
З Днем вишиванки, друзі!
_____________________________________________________________________________________
Акція "Подаруй дитині радість"
У Любомльській гімназії ім. Наталії Ужвій проходила акція "Подаруй дитині радість". Дякуємо нашим учням та батькам за активну участь та активну громадську позицію. Організаторами акції виступили заступник директора з виховної роботи Світлана Володимирівна Стецюк та педагог-організатор Мирослава Леонідівна Сандрика. Учора іграшки, канцтовари, одяг ми відвезли в Любомльський інклюзивно-ресурсно центр. Творімо добро, коли можемо і тим, хто найперше того потребує))
_____________________________________________________________________________
Дні пам'яті в Любомльській гімназії
Дні пам'яті в Любомльській гімназії завжди щемні та інформативні. Цього року їх організували учні 6А класу та класний керівник Тетяна Олександрівна Загура. Запросили подружжя Герасимчуків Віктора та Віру, дідуся та бабусю нашої учениці, людей, які знають, що таке війна не з фільмів, а з життя. Діти сказали слова подяки цим людям за мирний ранок, за можливість жити та вчитися в рідній школі. А наші гості дякували дітям за правильну громадянську позицію.
А ще ми згадували історії людей різних національностей. Говорили про двох матерів. Кожна з них провела на війну дев'ятьох своїх синів. Тільки одна з них не дочекалася жодного, а до іншої повернулися всі. Говорили про фотографа, який 20 років шукав маму воїна з Абхазії, щоб віддати їй фото сина-моряка, який загинув. Говорили про те, з чого пекли хліб у голодні воєнні роки. Згадували пекаря, який помер просто на робочому місці з голоду, але зайвого хліба собі не взяв.
Згадували людей, які мріяли, вчилися, працювали, кохали, дружили, а потім сталася війна... І всі вони пішли захищати рідну землю..
Щоб навесні знову цвіли сади, щоб лелека прилетів до рідного гнізда, а діти росли під мирним небом і пам'ятали...
___________________________________________________________________________________________
ЧОРНОБИЛЬ ЗАВЖДИ У НАШИХ СЕРЦЯХ
26 квітня - річниця трагедії, за яку розплачуємося вже 35 років, і , як кажуть науковці, ще будемо довго пожинати плоди гіркої квітки полин. Сьогодні помянімо тих, хто того чорного ранку добросовісно виконував свої обов'язки та гасив смертельну пожежу ціною власного життя та здоров'я! Згадаймо працівників ЧАЕС, пожежників, військових , лікарів, хто рятував людей, рятував країну, рятував планету. Багато суперечностей пов'язано з цією подією, але сьогодні ДЕНЬ ПАМЯТІ про тих, хто зберіг для наступних поколінь політ журавлів над нетолоченими травами, зелений шум гаїв та синь річок.
Згадаймо... Пам'ятаймо... Бережімо....
——————————————————————————————————————————
ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЗДОРОВ'Я
«Доброго здоров’я!» – так вітаються наші співвітчизники, а коли прощаються кажуть «Бувайте здорові!» , тобто бажають здоров’я і практично ніколи не замислюються скільки сенсу закладено у цих словах. 7 квітня весь світ святкує Всесвітній день здоров'я, який було започатковано на честь створення, а точніше – прийняття статуту Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) у 1948 році.
У нашій школі до Всесвітнього дня здоров'я відбулися змагання з волейболу між командами вчителів та учнів. Усі ми хочемо бути здоровими, але так рідко робимо щось для цього. Сьогодні колеги на власному прикладі доводили, що спорт робить людину людину здоровою та щасливою. Але змагання є змагання: переміг досвід! Дякуємо командам за позитивні емоції! А також гімназисти проводили різні зарядки-руханки.
Команда дівчат (учителі Волох Валентина Миколаївна, Юрій Володимирович Барилюк) Любомльського НВК ім. Наталії Ужвій зайняла І місце в територіальних змаганнях з волейболу. Успіхів вам у всьому та нових спортивних перемог.
-------------------------------------------------------------------
Весняні канікули
——————————————————————————————————————————
Літературне знайомство з Ліною Костенко
Є люди, які ще за життя стають легендами. Вони ж мовчать, оберігаючи свій особистий світ від стороннього ока і впускаючи туди лише близьких і перевірених. Такою є Ліна Костенко – поет, публіцист, громадський діяч. А в першу чергу – жінка, яка одного разу написала: «Я вибрала долю собі сама, і що зі мною не станеться, - у мене жодних претензій нема до Долі – моєї обраниці», - і лишилася на все життя вірною цим словам.
Літературне знайомство на честь народження Ліни Костенко відбулося сьогодні у нашому закладі. Учасниками заходу були учні 5-В класу разом з класним керівником Лис Ю.М.
-----------------------------------------------------------------------------------------
Вінок слави для Тараса
Тарас Шевченко - син українського народу. Батько України. Він став символом волі, справедливості та витривалості для кожного громадянина України, символом українського національного руху та відродження. Саме його творчість знайшла відгук у серцях людей з кожної верстви українського суспільства, пробудила національну свідомість і гідність. З нагоди відзначення дня народження великого українського поета, Кобзаря українського народу Т.Г. Шевченка, учні 5-В класу , кл.керівник Пархомук О.В.провели виховний захід «Вінок слави для Тараса», під час якого ознайомила учнів з цікавими фактами про життєвий і творчий шлях великого Кобзаря.
—————————————————————————————————————————— 150-річчя від дня народження Лесі Українки
Сьогодні скрізь і всюди: в Україні, Європі та Америці - говоритимуть про нашу Лесю Українку. День 25 лютого у Любомльській гімназії розпочали учні 8А класу (класний керівник Ірина Вікторівна Цапук, асистент учителя Оксана Павлівна Лучак) літературним заходом "Ні, я жива, я буду вічно жити!", який присвячений 150-річчю від дня народження Лесі Українки. Діти нагадали цікаві факти з життя письменниці та натхненно читали її вірші. Гордимося славетною поетесою, своєю землячкою, вчитися любити рідну Волинь так, як Леся Українка
——————————————————————————————————————————
Хто вмирає в боротьбі, у серцях живе навіки
Горить свіча і пам'яті сльоза,
Додолу з неї краплями стікає,
Земля ридає, плачуть небеса,
Майдан Героїв з почестю ховає.
Їх взяв Господь, щоб ангелом в раю
В його садах довічно проживати,
Вони завжди залишаться в строю,
Про них народ пісні буде співати.
Такими слова було розпочато виховний захід «Хто вмирає в боротьбі, у серцях живе навіки».Учасниками були учні 7-Б класу, класний керівник Андрійчук С.Г.
Проведення таких заходів дає змогу кожному підлітку усвідомити на скільки страшними були події того часу, збагатити свої знання про ті буремні дні, про Євромайдан та його причини, про Героїв Небесної Сотні.
——————————————————————————————————————————
Афганістан: подвиг,біль,пам'ять...
Рішення ввести радянські війська до Афганістану ухвалено 12 грудня 1979 року на засіданні Політбюро ЦК КПРС і оформлено секретною ухвалою ЦК КПРС. Офіційна мета введення була — запобігти загрозі іноземного військового втручання. Військове угруповання, яке офіційна радянська пропаганда називала винятково Обмеженим контингентом радянських військ (рос. ОКСВ), опинилося безпосередньо втягнутим у громадянську війну, що розгоралася в Афганістані, і стало її активним учасником.
У конфлікті брали участь збройні сили уряду Демократичної Республіки Афганістан з одного боку і озброєна опозиція (моджахеди, або «душмани») — з іншого. Боротьба велася за повний політичний контроль над територією Афганістану. Моджахедам в ході конфлікту підтримку надавали військові фахівці США, ряд європейських країн-членів НАТО, а також пакистанські спецслужби.
25 грудня 1979 року почалося введення радянських військ в ДРА по трьох напрямах: Кушка—Шинданд—Кандагар, Термез—Кундуз—Кабул, Хорог—Файзабад. Десант висаджувався на аеродромах Кабул, Баграм, Кандагар.
До складу радянського контингенту входили: управління 40-ї армії з частинами забезпечення і обслуговування, чотири дивізії, п'ять окремих бригад, чотири окремі полки, чотири полки бойової авіації, три вертолітні полки, одна трубопровідна бригада, одна бригада матеріального забезпечення й деякі інші частини й установи.
Афганська війна тривала з 25 грудня 1979 до 15 лютого 1989 року, тобто 3340 днів.
14 квітня 1988 року за посередництва ООН в Швейцарії міністрами закордонних справ Афганістану і Пакистану підписані Женевські угоди про політичне врегулювання ситуації в ДРА. Радянський Союз зобов'язався вивести свій контингент в 9-ти місячний термін, починаючи з 15 травня; США і Пакистан, зі свого боку, повинні були припинити підтримувати моджахедів. Відповідно до угод виведення радянських військ з території Афганістану почалося 15 травня 1988 року.
15 лютого 1989 року з Афганістану повністю виведені радянські війська.
За уточненими даними, всього у війні Радянська Армія втратила 14 427 чоловік, КДБ — 576 чоловік, МВС — 28 чоловік загиблими і зниклими безвісти. Поранення і контузії отримали більше 53 тисяч чоловік. Медична допомога була надана 463 тисячам військовослужбовців.
Радянсько-афганську війну пройшло більше 160 000 українців. З них 2 378 загинули, 60 вважаються зниклими безвісти або тими, що потрапили в полон.
Поранення отримали більше 8 000 українців, з них 4 687 повернулися додому інвалідами. Із 72 осіб, удостоєних за роки «афганської» війни звання Герой Радянського Союзу, є 11 українців.
——————————————————————————————————————————
День Святого Валентина
День Святого Валентина ще іменують Днем усіх закоханих. Свято — неофіційне і не є вихідним, проте активно відзначається молоддю щорічно 14 лютого. День Валентина прийшов до нас з-за кордону і дуже скоро став одним з найпопулярніших молодіжних свят. Щороку 14 лютого молоді люди дарують своїм половинкам різноманітні подарунки: «Валентинки» — символічні листівки у формі сердечок.
——————————————————————————————————————————
Виховна година
«Під Крут ами бій, під Крут ами кров…»
29 січня в Україні вшановують пам'ять студентів , які загинули в бою під Крутами. У гімназії сьогодні пройшов виховний захід «Під Крутами бій, під Крутами кров…». Учасниками заходу були учні 5-Б класу, класний керівник Ковальчук Н.І.. До дня пам’яті учні оформили тематичну виставку «Пам’ятай про Крути»
Проведення таких заходів дає можливість формувати в учнів почуття патріотизму, виховувати власну національну гідність, гордість за свою Батьківщину та повагу до історії українського народу.
Нехай пам’ять про наших героїв, що загинули під Крутами, буде вічною. І нехай їхня смерть буде для нас прикладом, як треба любити свою Батьківщину.
——————————————————————————————————————————
Ми на зимових канікулах
У гімназії в перший тиждень навчання була організована виставка плакатів на тему: «Ми на зимових канікулах». Активними учасниками виставки стали учні 5Б, 5В, 6А, 6Б, 7Б, 9А, 9Б класів. Дякуємо всім за участь .
——————————————————————————————————————————